Mestre 2013

HS medlemmer har i 2013 vundet følgende medaljer ved internationale og danske mesterskaber. Hvis vi mangler nogen på listen, så giv endelig besked til klubben (Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.):

Verdensmesterskaber:

Klasse Medalje Navn
Contender Guld Søren Andreasen
Match Race, damer Sølv Trine Paludan

Europamesterskaber:

Klasse Medalje Navn
OK Jolle Guld Bo Petersen
OK Jolle Sølv Stefan Myralf
505 Guld Jørgen Bojsen-Møller
Jacob Bojsen-Møller
Yngling (U23) Guld Frederik Lange Zafyriadis
Konrad Floryan
Emil Max Møller

Nordiske mesterskaber:

Klasse Medalje Navn
505 Guld Jørgen Bojsen-Møller
Jacob Bojsen-Møller
505 Bronze Bo Petersen
Henrik Buhl
Optimist, Hold Sølv Sine Norborg
Drage Bronze Philipp Skafte-Holm
Victor Skafte-Holm
CB66 Guld Michael Casparij
Simon Mørup-Petersen

Danmarksmesterskaber:

Klasse Medalje Navn
Drage Sølv Søren Pehrsson
Philipp Skafte-Holm
Drage Bronze Frank Berg
Søren Kæstel
49er Guld Allan Nørregaard
Anders Thomsen
49er Sølv Mads Emil Stephensen Lübeck
Christian Peter Stephensen Lübeck
49er Bronze Jonathan Bay
Christopher Thorsell
CB66 Guld Michael Casparij
Simon Mørup-Petersen
CB66 Sølv Søren Pehrsson
Nicolaj Bjørnholm
Niels Bjerregaard
CB66 Bronze Mikkel West Nørager
Mikkel Kidmose
Karsten Normann
OK Jolle Guld Jørgen Svendsen
OK-Jolle Sølv Stefan Myralf
505 Guld Jørgen Bojsen-Møller
Jacob Bojsen-Møller
505 Bronze Bo Petersen
Henrik Buhl
Finn Sølv Jørgen Svendsen
Finn (over 60) Guld Jens Makholm
IF Guld Lars Stampe Villadsen
Melges 24 Bronze Bo Bøje Pedersen
Kristian Kvid Sørensen
Peter Popp Wibroe
606 Guld Jørgen Svendsen
Konrad Floryan
Yngling (JDM) Guld Frederik Lange Zafyriadis
Annette Winther
Christian Mathias Faber
Yngling (JDM) Bronze Niels Ipsen
Malte Giversen
Ditlev Leth
Yngling Guld Frederik Lange Zafyriadis
Emil Max Møller
Konrad Floryan

Øvrige mesterskaber og anerkendelsværdige resultater:

Klasse Medalje Navn
Folkebåd, Guldpokal Guld Søren Kæstel
CB66, Svensk Mesterskab  Sølv Michael Casparij
Drage, Svensk Mesterskab Bronze Philipp Skafte-Holm
Søren Pehrsson
Mark Flindt
OK-Jolle, Svensk Mesterskab Bronze Stefan Myralf
OK-Jolle, Fransk Mesterskab Sølv Stefan Myralf
OK-Jolle, Tysk Mesterskab Guld Jørgen Svendsen
International Knarr Championship, IKC Guld Søren Pehrsson

 

GB ATTENTION SOLUTION logo volvonellemann PricewaterhouseCoopers Logo.svg